Szakdolgozat, záróvizsga a kémia BSc képzésben
A Kémia BSc képzés utolsó félévében egy általad választott témavezető szakmai irányításával önálló kutatási projekten dolgozol (szaklaboratóriumi munka). Eredményeidről megadott tartalmi és formai követelmények szerint írásos beszámolót kell készítened. A szakdolgozat leadását követően kerülhet sor a védésre, amikor a tanszék oktatói és hallgatótársaid előtt egy rövid előadást tartasz a szaklaboratóriumi munkádról. Sikeres védés esetén tanulmányaid befejezéseként záróvizsgán kell számot adnod tudásodról a választott szakterületeden, ezzel vegyész BSc diplomát szerezhetsz.
Témaválasztás
A szaklaboratóriumi gyakorlat a képzés utolsó félévében szerepel, de már előtte érdemes felvenned a kapcsolatot leendő témavezetőddel, hogy megbizonyosodj arról, az általad kinézett helyen tudnak-e fogadni abban a félévben. Kutatómunkádat hamarabb is elkezdheted, akár tudományos diákköri munka keretében. A szaklaboratóriumi munkád témavezetője a Kémia Intézet bármely oktatója vagy külsős kutató is lehet. Ha külső kutatóhelyen (például az ELKH TTK-n) vagy kutatás-fejlesztéssel foglalkozó cégnél szeretnéd írni a szakdolgozatod, szükséged lesz egy belső konzulensre, aki az Intézet főállású oktatója.
Szakdolgozat követelményei
A kémia alapszakon a szakdolgozatot és a szaklaboratóriumi munkát a témavezető értékeli. A "Diplomaminősítő eljárás"-ról, a szakdolgozat tartalmi és formai követelményeiről, itt olvashatsz bővebben.
A szakdolgozat tartalmi és formai követelményeiről, értékelési szempontjairól itt olvashatsz bővebben.
Szakdolgozat értékelési szempontjai
Szakdolgozat leadása
A szakdolgozatot - témavezetői jóváhagyást követően - a Neptunba kell elektronikusan feltölteni, nyomtatott példányt nem szükséges leadni.
A 2022/2023. tanév II. félévében záróvizsgázóknak a szakdolgozat leadási határideje: 2023. május 31., szerda, 16 óra. A szakdolgozatokat a megfelelő melléklettel (eredetiségre vonatkozó) a Neptun rendszerbe kell feltölteni.
Védés
A védésre a vizsgaidőszakban, minden félévben előre meghirdetett időpontban kerül sor. A védés egy 10-12 perces szóbeli előadás a szakdolgozatodban leírt eredményekről, amelyet kérdések követnek a záróvizsga-bizottság és a hallgatóság (tanszéki oktatók, kutatók) részéről. Az értékelés fő szempontjai: az időkeret betartása, az előadás és az ábraanyag belső arányossága, az előadás minősége és az előadó vitakészsége.
Záróvizsga
A záróvizsga írásbeli és szóbeli részből áll, és előzetesen jelentkezni kell rá: ha az őszi félévben tennéd le a vizsgát, október 30-ig, ha a tavaszi félévben, akkor február 15-ig. Az írásbeli rész kiváltható E-Chem Test-tel. A záróvizsgát azon a tanszéken kell letenned, ahol a szakdolgozatodat leadtad és megvédted. Záróvizsgázni sikeres szakdolgozatvédést követően lehet.
A 2022/2023. tanév I. félévében a záróeljárási időpontok
Tanszék | Záróvizsga-bizottság elnöke és tagjai |
Analitikai Kémiai Tanszék | Dr. Szalai Istán egyetemi tanár (elnök), Dr. Eke Zsuzsanna egyetemi adjunktus Dr. Kovács Krisztina egyetemi adjunktus Dr. Süvegh Károly egyetemi docens Dr. Mihucz Viktor egyetemi docens Dr. Horváth Viola egyetemi docens (BME), külső tag Dr. Cséfalvay Edit egyetemi docens (BME), külső tag |
Fizikai Kémiai Tanszék |
Dr. Láng Győző egyetemi tanár (elnök) Dr. Túri László egyetemi tanár |
Szerves Kémiai Tanszék |
Dr. Vass Elemér egyetemi docens (elnök) Dr. Varga Szilárd tudományos munkatárs (TTK Szerves Kémiai Intézet) külső póttag |
Szervetlen Kémiai Tanszék | Dr. Tarczay György egyetemi tanár (elnök) Dr. Rohonczy János egyetemi docens Dr. Magyarfalvi Gábor egyetemi adjunktus Dr. Szabados Ágnes egyetemi docens Dr. Nyulászi László egyetemi tanár (BME), külső tag Dr. Kovács Ilona egyetemi docens (BME), külső tag |