Szakdolgozat, záróvizsga a vegyész MSc képzésben
A vegyész mesterképzés második évében egy általad választott témavezető szakmai irányításával önálló kutatási projekten dolgozol (szaklaboratóriumi munka). Eredményeidről megadott tartalmi és formai követelmények szerint szakdolgozatot kell készítened. Ennek leadását és bírálatát követően kerülhet sor a védésre. Sikeres védés esetén tanulmányaid befejezéseként záróvizsgán kell számot adnod tudásodról a választott szakterületeden, ezzel vegyész MSc diplomát szerezhetsz.
Témaválasztás
A szaklaboratóriumi gyakorlat a képzés második évében szerepel, de már előtte érdemes felvenned a kapcsolatot leendő témavezetőddel, hogy megbizonyosodj arról, az általad kinézett helyen tudnak-e fogadni. Kutatómunkádat hamarabb is elkezdheted, akár tudományos diákköri munka keretében. A kutatómunkáért már a képzés első félévétől kezdve kreditet kaphatsz (ehhez az "Irányított kutatómunka" nevű tárgyat kell felvenned). A szaklaboratóriumi munkád témavezetője a Kémia Intézet bármely oktatója vagy külsős kutató is lehet. Ha külső kutatóhelyen (például az ELKH TTK-n) vagy kutatás-fejlesztéssel foglalkozó cégnél szeretnéd írni a szakdolgozatod, szükséged lesz egy belső konzulensre, aki az Intézet főállású oktatója.
Szakdolgozat követelményei
A vegyész mesterszakon a szaklaboratóriumi munkát a témavezető, a szakdolgozatot a tanszékvezető által kijelölt független bíráló értékeli. A szakdolgozat tartalmi és formai követelményeiről, értékelési szempontjairól itt olvashatsz bővebben.
Szakdolgozat értékelési szempontjai
Szakdolgozat leadása
A 2022/2023. tanév II. félévében záróvizsgázóknak a diplomamunka leadási határideje: 2023. május 31., szerda, 16 óra. A szakdolgozatokat a megfelelő melléklettel (eredetiségre vonatkozó) a Neptun rendszerbe kell feltölteni.
Védés
A védésre a vizsgaidőszakban, minden félévben egy előre meghirdetett időpontban kerül sor. A védés egy szóbeli előadás a szakdolgozatodban leírt eredményekről, amelyet kérdések követnek a záróvizsga-bizottság és a hallgatóság (tanszéki oktatók, kutatók) részéről. Az értékelés fő szempontjai: az időkeret betartása, az előadás és az ábraanyag belső arányossága, az előadás minősége és az előadó vitakészsége. Az értékelési szempontokat részletesen ebben a dokumentumban találod meg.
Záróvizsga
A 2022/2023. tanév I., őszi félévében a záróvizsga időpontjai
A záróvizsga szóbeli, és előzetesen jelentkezni kell rá: ha az őszi félévben tennéd le a vizsgát, október 30-ig, ha a tavaszi félévben, akkor február 15-ig. A záróvizsgát azon a tanszéken kell letenned, ahol a szakdolgozatodat leadtad és megvédted. Záróvizsgázni sikeres szakdolgozatvédést követően lehet.
Tanszék | Záróvizsga-bizottság elnöke és tagjai |
Analitikai Kémiai Tanszék |
Dr. Salma Imre egyetemi tanár, elnök Dr. Szalai István egyetemi tanár, pótelnök Dr. Bodor Andrea egyetemi docens |
Fizikai Kémiai Tanszék |
Dr. Szalay Péter egyetemi tanár, elnök Dr. Varga Imre egyetemi docens Dr. Jedlovszky Pál egyetemi tanár (Eszterházy Károly Egyetem, Eger), külső tag Dr. Bakó Imre tudományos tanácsadó (ELKH TTK), külső póttag |
Szerves Kémiai Tanszék |
Dr. Perczel András egyetemi tanár, elnök Dr. Csámpai Antal egyetemi tanár, pótelnök Dr. Varga Szilárd tudományos munkatárs (ELKH TTK), külső póttag |
Szervetlen Kémiai Tanszék |
Dr. Szabados Ágnes egyetemi docens, elnök Dr. Tarczay György egyetemi tanár, pótelnök Dr. Tarczay György egyetemi tanár Dr. Kelemen Zsolt adjunktus (BME) külső póttag |
Szóbeli záróvizsga tételsorok
Analitikai Kémiai Tanszék tételei
Fizikai Kémiai Tanszék tételei (magyar nyelvű)
Fizikai Kémiai Tanszék tételei (angol nyelven)
Fizikai Kémiai Tanszék tételei (magyar nyelvű): 2020. előtt kezdett hallgatóknak
Fizikai Kémiai Tanszék tételei (angol nyelven): 2020. előtt kezdett hallgatóknak